NAGA Markets – Opinie użytkowników i Recenzja

NAGA Markets jest znakiem towarowym NAGA Group AG, niemieckiej firmy fintech notowanej na giełdzie we Frankfurcie. Naga Markets świadczy usługi na rynkach forex od 2013 roku. Naga Markets jest obecnie autoryzowana i licencjonowana przez Cryprus Securities and Exchange Commission z numerem rejestracyjnym 204/13.

Naga pozycjonuje się jako sieć społecznościowa, której platforma inwestycyjna umożliwia inwestorom wszystkich poziomów inwestowanie pieniędzy w różne rynki finansowe i kryptowaluty.

Pierwsze wrażenie

Platforma NAGA Markets jest przetłumaczona na trzynaście języków. Strona jest przeładowana informacjami i potrzeba czasu, aby się z nimi zapoznać. Główną rzeczą w Naga jest handel społecznościowy i cała platforma internetowa jest do tego dostosowana. Ogromna ilość różnych narzędzi handlowych utrudnia nawigację i sugeruje potrzebę posiadania kilku dużych monitorów w celu optymalizacji miejsca pracy tradera.

Rejestracja

Istnieje podział na firmy NAGA według terytorium i w zależności od kraju, w którym mieszkasz, Twoje konto zostanie otwarte albo w firmie cypryjskiej, albo w offshore. Trader może nawet nie zdawać sobie z tego sprawy, ponieważ do ostatniej chwili jest zapewniany, że otwiera konto w firmie regulowanej. Proces rejestracji nie jest skomplikowany — należy podać godne zaufania dane osobowe i kontaktowe. Weryfikacja jest obowiązkowa, trzeba będzie przesłać dokumenty tożsamości i adres zamieszkania.

Wpłata i wypłata

Klienci NAGA mogą zasilać swoje konta za pomocą przelewu bankowego, kart płatniczych, systemów e-płatności Giropay, Skrill, Neteller, Paysafe Card i Klarna oraz kryptowalut (Bitcoin, Ethereum, Dash, Litecoin, Bitcoin Cash i NAGA Coin). Płatności od osób trzecich są zabronione. Wpłaty można dokonywać w następujących walutach: USD, GBP, PLN, EUR oraz kryptowalutach (NGC, BTC, ETH, BNB).

Platforma Naga Markets oferuje sześć rodzajów kont:

  • Konto Iron (minimalny depozyt 250 USD),
  • Konto Bronze (minimalny depozyt 2500 USD),
  • Konto Silver (minimalny depozyt 5000 USD),
  • Konto Gold (minimalny depozyt 25 000 USD),
  • Konto Diamond (minimalny depozyt 50 000 USD)
  • Konto Crystal (minimalny depozyt 100 000 USD).

Warunki handlowe

Dla klientów cypryjskiego NAGA Markets Ltd dźwignia jest ograniczona przez wytyczne europejskiego regulatora ESMA i waha się od 1:30 na majorsach do 1:10 na crossach. Klienci offshore Naga Capital Ltd mają domyślną dźwignię 1:50 z możliwością zwiększenia do 1:200. Wybór instrumentów handlowych w Naga Markets jest imponujący — 47 par walutowych, 11 kryptowalut, 11 indeksów giełdowych, 681 kontraktów CFD na akcje, 4 kontrakty CFD na towary, 22 kontrakty futures i 22 ETF-y. Średni spread na EURUSD i GBPUSD wynosi odpowiednio 1,9 i 2,1 pkt. Biorąc pod uwagę brak prowizji, jest to średnia wartość rynkowa. Realizacja zleceń na rachunku demo w platformie internetowej Naga jest wystarczająco szybka.

Standardowe spready dla kont Iron, Bronze i Silver zaczynają się od 1,7 (EURUSD), standardowy spread dla konta Gold wynosi od 1,2 pkt., dla konta Diamond od 0,9 pkt., a dla konta Crystal od 0,7 pkt. Istnieje również obniżona prowizja dla wszystkich sześciu kont, na przykład prowizja obniżona dla pierwszych trzech kont CFD na akcje wynosi 0,20%, a prowizja CFD na akcje dla kont Gold, Diamond i Crystal może być obniżona o 0,10%.

Platformy handlowe

NAGA Markets zapewnia inwestorom kilka opcji platform handlowych, w tym NAGA Web, iOSApp, Android App, jak również szeroko stosowany MetaTrader 4 i 5. Minimalny depozyt dla Naga Markets to 100 dolarów (euro), dla MT4 to 500 dolarów (euro). Platforma NAGA Markets jest najbardziej interesująca ze względu na ogromną różnorodność funkcji social tradingu i sieci społecznościowych. Przykładem tego jest CopyTrading.

Użytkownicy mogą zostawiać komentarze, polubić posty i subskrybować nowe posty wybranych handlowców. Początkujący traderzy mogą śledzić i kopiować transakcje doświadczonych traderów, śledzić swoje zlecenia i statystyki handlowe. Poprzez usługę Naga Wallet klienci brokera mogą przeprowadzać transakcje z użyciem kryptowalut. Firma przywiązuje dużą wagę do bezpieczeństwa transakcji przeprowadzanych przez klientów — w przypadku, gdy klient przesadza z ryzykiem, funkcja kopiowania transakcji może zostać wyłączona.

Bezpieczeństwo

Klienci europejskiego oddziału NAGA mogą nie przejmować się zbytnio ryzykiem pozahandlowym, ich interesy są chronione przez europejskie prawodawstwo. Handlowcy offshore mogą mieć tylko nadzieję, że marka, która obejmuje licencjonowaną firmę, nie nadużywa ich zaufania i w pełni honoruje swoje zobowiązania.

Obsługa klienta

Z obsługą klienta można się skontaktować poprzez czat online, telefon lub e-mail. Na stronie brokera widnieje informacja, że wsparcie techniczne jest dostępne 24 godziny na dobę, pięć dni w tygodniu. Zespół obsługi klienta jest dostępny, aby odpowiedzieć na pytania handlowców, pomóc im z wszelkimi problemami, które mogą mieć, i słuchać opinii, aby upewnić się, że nadal dodają więcej istotnych narzędzi i funkcji, aby poprawić ogólne doświadczenie handlu społecznego. Istnieje również help desk, który obejmuje szeroki zakres typowych pytań dotyczących wsparcia. NAGA Markets udostępnia numery kontaktowe z całego świata.

Dostępne regiony

Naga Markets nie otwiera rachunków dla mieszkańców niektórych jurysdykcji, takich jak USA, Japonia, Kanada, Belgia, Kuba, Iran, Irak, Syria i Korea Północna. Ich usługi nie są przeznaczone do dystrybucji ani użytkowania przez osoby w jakiejkolwiek jurysdykcji, w której taka dystrybucja lub użytkowanie byłoby sprzeczne z lokalnymi przepisami prawa.

Naga Markets — nasza opinia

NAGA jest ciekawa przede wszystkim ze względu na dużą ilość CFD, niewielu brokerów może pochwalić się taką ilością instrumentów handlowych. Dla traderów, których główny wolumen handlowy dotyczy par walutowych i którzy skupiają się na samodzielnym handlu, NAGA nie jest najlepszą opcją. Fani innych instrumentów obrotu pozagiełdowego powinni rozważyć NAGA. NAGA to regulowany międzynarodowy broker, którego warunki będą odpowiadać profesjonalnym traderom i doświadczonym inwestorom ze znaczną ilością dostępnego kapitału.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *