EUR/USD po opublikowaniu protokoły FOMC

Kurs EUR/USD po opublikowaniu wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych w USA odnotował duże zmiany. Mimo, że coraz więcej urzędników wskazuje na rosnącą inflacje, to FED wydaje się, że będzie utrzymywał gołębią postawę.

Członkowie FOMC wskazują, że zamknięcie gospodarki amerykańskiej przyniosło gwałtowniejsze straty. Otwarcie gospodarki będzie procesem dłuższym, więc odpowiednie wskaźniki będą odnawiać się słabiej. Oznacza to, że najprawdopodobniej gołębia polityka pieniężna będzie utrzymana. 16 czerwca powinny zostać utrzymane stopy procentowe w USA.

W konsekwencji kurs EUR/USD przetestował lutowe maksima i jest możliwym, że przekroczy w najbliższym czasie 1,2245. Przed tym konieczne jest osiągnięcie poziomów 1,215 oraz 1,219 (powyżej nakładania się Fibonacciego).

Niemniej decyzja Europejskiego Banku Centralnego nie jest pewna. Wydaje się, że w dłuższej perspektywie strefę euro czeka bardziej restrykcyjna polityka pieniężna. Dużo jednak zależy od publikowanych wyników gospodarczych państw strefy euro w tym i przyszłym tygodniu.

Zacznij handel online i sprawdź opinie o Profit Maximizer już dziś!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *