Czy to tylko chwilowa korekta?

Ostatnie przeceny kryptowalut mogą wskazywać, że to początek końca hossy na rynku. Jednak wciąż pozostaje wiele możliwości, w tym uznania tego za silną korektę. Bitcoin spada o 50% a razem z nim pozostałe waluty kryptograficzne. Można uznać, że jest to największy spadek ostatnich lat na tym rynku. Nawet takie „pewniaki” wzrostów jak ETH czy DOGE odnotowują straty. Przyczyn może być kilka, a jeszcze więcej prognoz.

Wskazuje się, że największy wpływ ma mieć: odwrót Elona Muska i Tesli od dostępnych kryptowalut oraz wskazanie przez Ludowy Bank Chin, że Bitcoin nie może być używany jako środek płatności. Ponadto uwypuklają się kolejne kłopoty organizacyjne kryptowalut, w tym zabezpieczenie stablecoinów przez niebezpieczne papiery wartościowe (rodzaje warrantów na długi osób fizycznych). Uznaje się też, że spadek został ponadto wzmocniony przez instrumenty pochodne.

Mimo, że sytuacja wydaje się bardzo niesprzyjająca, to nie ma powodów, aby sądzić, że to na pewno będzie długotrwały spadek. W opinii niektórych analityków, wizja 100 tysięcy dolarów dla BTC w tym roku jest dalej możliwa. Uznaje się, że jest to trochę silniejsza korekta i pozwoli osiągnąć wyższą stopę zwrotu. Ponadto pozwoli oczyścić rynek z niewiele wartych kryptowalut. Pesymiści widzą taki krach jako pretekst do stworzenia silniejszych regulacji. Niemniej rządy pozostają albo przy dotychczasowym stanowisku, albo nie deklarują niczego.

Zacznij zarabiać z Profit Maximizer już dziś!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *