Chia będzie lepsza od Bitcoina?

Nowy projekt waluty kryptograficznej ma rozwiązać kłopoty związane z Bitcoinem. Chia (XCH) to nowa kryptowaluta z Kalifornii, która ma być bezpieczniejsza i zużywać mniej energii elektrycznej.

Aktualnie Bitcoin i większość kryptowalut wymaga mocy obliczeniowej. Natomiast Chia ma polega na przestrzeni dyskowej. Już teraz w Kalifornii zauważono większe zapotrzebowanie na urządzenia pamięci masowej (dyski półprzewodnikowe).

Za projektem stoi Bram Cohen (twórca protokołu peer-to-peer BitTorrent). Jego startup zdobył już 16 milionów dolarów na rozwój projektu. Wspiera go m.in. Andreessen Horowitz czy firma Greylock Partners.

Chia zaczyna w bardzo agresywnym momencie na rynku. W sobotę XCH przekroczyła wartość 1300 dolarów. Co ważne wcześniej XCH grupował się w okolicach 700 dolarów. Po szybkim spadku w niedzielę i poniedziałek, Chia zatrzymała się na ok. 1000 dolarów. Mimo, że w poniedziałek zauważalne było silniejsze zatrzymanie się powyżej 950 dolarów, to przed projektem jeszcze wiele prób. Rynek dopiero ocenia czy Chia będzie przyszłością czy mrzonką.

Zobacz opinie o Pattern Trader i zacznij handel online już dziś!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *