CHF/PLN zacznie trend spadkowy?

Po silnej stabilizacji od marca poprzedniego roku wokół wartości 4,11 a 4,22 (z dwoma wybiciami) wydaje się, że przed parą walutową CHF/PLN czeka tylko spadek.

Przesunięcie rozprawy przed Sądem Najwyższym przedłużyło ważny termin dla inwestujących na rynkach walutowych. Teraz warto angażować swoje inwestycje do daty 7 maja. Wtedy Sąd Najwyższy powinien zająć się sprawą frankowiczów, a to może mieć znaczący wpływ na rynek walutowy. Nie należy jednak uważać tego za datę pewną, dalej możliwe są przesunięcia.

Teraz analiza techniczna silnie wskazuje, że kurs CHF/PLN będzie spadał. Wszystkie średnie kroczące i inne wskaźniki sugerują spadek pary. Trochę lepiej wygląda to dla inwestorów długoterminowych, ale raczej może przeważać opinia o utrzymywaniu wartości ze wskazaniem na spadek.

W poniedziałek Główny Urząd Statystyczny poda dane bezrobocia za marzec. Wydaje się, że każdy wynik zgodny albo lepszy od prognozy może rozpocząć aprecjację złotego. Jednocześnie w Szwajcarii nie będą podawane bardzo istotne dane. Oznacza to, że o zmianie wartości pary może przesądzać jedynie siła inwestorów.

Zacznij handel online i sprawdź opinie o Pattern Trader

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *