BTC musi wrócić do poprzednich wartości

Najnowsze doniesienia o zmianach w opodatkowaniu w Stanach Zjednoczonych, ale też obawy przed nowymi regulacjami i chęć realizacji zysków sprawiły, że Bitcoin (ale też inne kryptowaluty) odnotowały bardzo wysokie spadki. Nie wydaje się to jednak trwałym trendem.

Pobicie dołków z marca na poziomie 50 tysięcy dolarów sprawiło dalszą wyprzedaż. Teraz nastąpiła niewielka stabilizacja wokół 49-51 tysięcy. W kolejnych dniach trend spadkowy będzie testowany przez wartości 47 tysięcy, a później 40 tysięcy. Analiza techniczna pozwala dostrzec, że to właśnie poziom 47 tysięcy będzie kluczowy dla Bitcoina.

Mimo, że perspektywa krótkoterminowa nie jest optymistyczna dla posiadaczy Bitcoina, to ograniczona podaż z zapewne rosnącym popytem sprawią, że do końca roku prognozy wskazujące na przebicie poziomów 100 tysięcy mogą okazać się prawdą. Niemniej, ważne będą ustalenia zarówno dotyczące opodatkowania zysków kapitałowych, jak i i ograniczeń w posiadaniu, handlu czy kopaniu kryptowalut.

Za Bitcoinem będą podążały pozostałe waluty kryptograficzne. Dużym zaskoczeniem może okazać się Dogecoin, który czasami będzie się wyłamywał z ogólnej bessy. Może mieć na to wpływ grupa zorganizowana wokół forum Reddita.

Zobacz opinie o Pattern Trader i zacznij zarabiać przez internet!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *