Binance – poradnik jak zacząć?

Binance jest największą giełdą kryptowalutową na świecie. Zarejestrowani użytkownicy mogą za pomocą serwisu kupować oraz sprzedawać wszelkie
kryptowaluty po możliwie najniższych kursach. W niniejszym poradniku wyjaśnimy najważniejsze aspekty dotyczące giełdy Binance. Warto zapoznać się z całym artykułem, ponieważ po jego przeczytaniu dowiesz się jak kupować i sprzedawać kryptowaluty, jak dokonać wpłaty i wypłaty oraz w jaki
sposób obsługiwać panel użytkownika i najważniejsze funkcje.

Poradnik Binance

Zanim przejdziemy do najważniejszych kwestii dotyczących giełdy kryptowalutowej Binance, warto zaznaczyć, że do pełnego zrozumienia przedstawianych treści warto posiadać elementarną wiedzę na temat kryptowalut czy też samego Bitcoin’a.

Niniejszy poradnik Binance przeznaczony jest dla osób początkujących, jednak mimo wszystko warto pierw zapoznać się z podstawami dotyczących walut cyfrowych. W ten sposób zwiększymy szanse na to, że w pełni wykorzystamy wszelkie możliwości giełdy kryptowalutowej. Być może dzięki temu uda się wygenerować jak największe zyski od samego początku naszej przygody na giełdzie, a z pewnością pozwoli nam to chronić kapitał, czy też rozważniej prowadzić pierwsze inwestycje w krypto.

Jak zacząć na Binance?

Pierwszym krokiem umożliwiającym korzystanie z serwisu Binance jest oczywiście rejestracja. Proces założenia konta jest w pełni darmowy, prosty, szybki oraz przejrzysty. Po udanej rejestracji oraz zalogowaniu się na konto, można przejść do zarządzania kontem z poziomu panelu transakcyjnego
oraz panelu użytkownika.

Panel transakcyjny oraz panel użytkownika

Panel transakcyjny Binance umożliwia przeprowadzanie wszelkich transakcji giełdowych. To tutaj można kupić oraz sprzedać kryptowaluty. Oprócz
tego znajdują się tam również przydatne wykresy oraz niezbędne narzędzia.

Kupno oraz sprzedaż kryptowalut na Binance odbywa się w zakładce Spot, która znajduje się w lewym górnym rogu panelu transakcyjnego. W środkowej
części panelu znajduje się wykres, który przedstawia ostatnie wahania kursu. W dolnej części panelu transakcyjnego można znaleźć obecnie otwarte zlecenia, historię, czy też dostępne środki fundusze. Z kolei po prawej stronie umieszczony jest arkusz zleceń, a także wszelkie transakcje
zamykane w czasie rzeczywistym. Na górze panelu można wybrać pary walutowe, czy też przejść do konta użytkownika.

Panel użytkownika pozwala zmienić ustawienia konta, dane czy też wysokość sald oraz ogólne zasady bezpieczeństwa i prywatności.

Binance umożliwia swoim użytkownikom zawieranie transakcji aż na 5 rynkach kryptowalutowych, a także 12 rynkach opartych na walutach FIAT oraz
stable coinach. Odrębne rynki cechują się nieco innymi cenami, czy też zachowaniem użytkowników biorących w nich udział. To wszystko przekłada
się na nieco inne warunki tradingu, a przede wszystkim wysokość zarobków.

Kupno i sprzedaż kryptowalut na Binance

Zarówno proces kupna, jak i sprzedaży kryptowalut na omawianej giełdzie jest stosunkowo prosty. Na początku należy za pomocą wyboru na górnym menu określić interesującą nas parę walutową. W kolejnym kroku pojawi się krótki formularz do wypełnienia. Po wypełnieniu niezbędnych formalności należy zaznaczyć Buy lub Sell. Podczas wypełniania formularza Binance należy uzupełnić kilka rodzai zleceń: Limit, Market i Stop Limit.

Limit – zlecenie z wyborem ceny

W tym przypadku inwestor określa cenę, za którą chce nabyć bądź sprzedać coina. Po zatwierdzeniu zlecenia jest ono widoczne także dla pozostałych użytkowników giełdy. Zlecenie zostaje zamknięte w momencie, gdy ktoś skorzysta z przedstawionej oferty.

Market – natychmiastowe zlecenie

Tutaj inwestor jedynie ustawia ilość monet do kupienia lub sprzedaży, a następnie zatwierdza transakcje. Po zatwierdzeniu zostaje ona natychmiastowo zrealizowana po obecnie obowiązującej cenie.

Stop Limit – warunkowe zlecenie

W przypadku Stop limit mowa o zleceniu, które nie jest od początku widoczne dla pozostałych użytkowników. Zlecenie zostanie aktywowane dopiero w momencie, gdy kurs danego coina osiągnie wcześniej określoną przez inwestora wartość Stop. Z kolei realizacja zlecenia odbędzie się dopiero w momencie, gdy cena osiągnie wartość ustawioną przez inwestora w polu Limit.

Stop Loss – czym jest?

W domyślnym tłumaczeniu Stop Loss rozumiemy jako „stop strata”. Jest dodatkowa opcja, którą można ustawić w ramach zlecenia Stop Limit. Ustawienie takiej opcji pozwala inwestorowi chronić kapitał przed ewentualną stratą. Opcja Stop Loss jest oczywiście aktywowana automatycznie od razu w momencie, gdy poziom ceny dojdzie do określonej wcześniej wartości.

Funkcja Stop Loss – warto korzystać czy nie?

Funkcja Stop Loss w świecie inwestorów jest bardzo dobrze znana. W zależności od obranej strategii inwestycyjnej, występują zarówno jej entuzjaści, jak i przeciwnicy. W praktyce funkcja Stop Loss pozwala znacząco zmniejszyć ryzyko utraty dużej części kapitału. Z drugiej strony na rynku kryptowalut często występują liczne wahania. W ten sposób spadek może być jedynie chwilowy, a wartość kursu może za chwilę poszybować w górę. Z tego powodu sprzedaż krypto na spadku cenowym może oznaczać dla inwestora straty, stąd też należy pamiętać o takiej możliwości w przypadku chęci zastosowania tej funkcji.

OCO na Binance

OCO (One Cancels Other) w praktyce oznacza zlecenie jednoczesne. Taki rodzaj zlecenia można znaleźć jedynie na giełdzie Binance. Dostępne jest od sierpnia 2019 roku. Entuzjaści tego rozwiązania podkreślają, że pozwala ono zwiększyć zyski, przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka.

Standardowe zlecenie na giełdzie krypto automatycznie oznacza zablokowanie danej ilości krypto, która uczestniczy w handlu. Przykładowo zabezpieczenie 1 Etherum poprzez ustawienie Stop Loss powoduje, że cała kwota 1 ETH zostaje zablokowana, przez co nie można ustalić dla niej żadnego innego zlecenia. W przypadku, gdy cena ETH szybuje do góry, to realizacja zysku nie może się odbyć, ponieważ pierw należy ręcznie zamknąć Stop Loss, aby móc otworzyć nowe zlecenie. Nowoczesne rozwiązanie o nazwie OCO, które dostępne jest jedynie na Binance,pozwala zarówno na zabezpieczenie przed stratą, jak i ewentualną realizację zysku.

Binance – menu główne

Zalogowani użytkownicy na giełdzie kryptowalutowej Binance otrzymują dostęp do panelu, na którego górze znajduje się menu główne, składające się z najważniejszych zakładek, takich jak:

 • Buy Crypto – tutaj inwestor może zakupić dowolną ilość kryptowalut za pomocą wybranej metody płatności.
 • Markets – zestawienie rynków, które dostępne są na Binance.
 • Spot – opcje dostępnych paneli transakcyjnych oraz pozostałych możliwości kupna i sprzedaży.
 • Derivatives – zakładka przeznaczona dla zaawansowanych użytkowników, umożliwiająca handel dźwignią oraz kontrakty Futures.
 • Finance – zakładka umożliwiająca uzyskanie pożyczki w kryptowalutach, czy też wykorzystanie pasywnych opcji zarabiania.
 • Wallet – zestawienie zgromadzonych środków oraz dostępnych opcji zarządzania nimi (saldo, wpłaty, wypłaty).
 • Orders – przegląd otwartych oraz zrealizowanych transakcji, a także historii wypłat oraz zamówień.

Interfejs giełdy kryptowalutowej Binance jest na tyle przejrzysty, że każdy użytkownik niezależnie od posiadanych umiejętności poradzi sobie z jego obsługą.

Wpłaty i wypłaty na Binance

Twórcy największej giełdy kryptowalutowej na świecie zadbali o bardzo intuicyjny proces wpłaty i wypłaty środków.

W przypadku chęci dokonania wpłaty krypto na Binance, należy przejść do zakładki Wallet, następnie z górnego menu należy wybrać Spot Wallet. Teraz wystarczy kliknąć w Deposit znajdujący się po lewej stronie i wybrać walutę, którą chcemy wpłacić. W tym momencie pokaże się adres, na który należy wykonać przelew z portfela kryptowalutowego. Wpłata na giełdę trwa od kilku minut do kilku godzin, a jest to zależne od ilości wymaganych potwierdzeń z sieci.

Wypłata środków z Binance jest równie prosta co wpłata. W tym celu należy przejść do zakładki Spot Wallet, a kolejno do Withdraw, gdzie pokaże się formularz z wyszczególnionym miejscem, na którym należy podać adres portfela. Pamiętaj, aby upewnić się, że podany adres jest poprawny. Dokończ i zatwierdź proces klikając przycisk Submit.

Praktyczne porady dotyczące wpłat oraz wypłat na giełdach kryptowalutowych

Wpłaty oraz wypłaty są stosunkowo prostym procesem dla użytkownika. Z tego względu sporo osób bardzo często podchodzi do tych czynności ze zbyt małym skupieniem. Mimo wszystko zarówno przy wpłatach, jak i wypłatach warto zachować szczególną ostrożność. O czym warto pamiętać?

 • Zanim dokonasz wpłaty bądź wypłaty dokładnie rozejrzyj się po całej stronie, czy przypadkiem nie znajdują się na niej jakieś komunikaty bądź informacje.
 • Podczas wpłaty niektórych coinów należy podać nie tylko adres klucza publicznego, lecz również dodatkowy kod, dzięki któremu transakcja zostanie przypisana do Twojego konta Binance.
 • Zabezpiecz swoje konto za pomocą dodatkowej weryfikacji dwuetapowej 2FA. W ten sposób ograniczysz ryzyko związane z zalogowaniem się osób trzecich na Twoje konto.
 • Dokładnie upewnij się, że podany przez Ciebie adres portfela podczas procesu wypłaty jest prawidłowy. Jeśli nie jest, to środki powędrują do innej osoby. W przypadku pierwszej wypłaty warto zlecić jedynie minimalną ilość środków, aby przetestować cały proces osobiście.

Poradnik Binance dla początkujących – podsumowanie

Zapoznanie się z powyższym poradnikiem Binance powinno być priorytetem dla wszystkich początkujących osób w świecie giełd kryptowalutowych. Należy jednak pamiętać, że kluczowym elementem w opanowaniu działania giełd krypto jest wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. Dopiero samodzielnie zapoznanie się z serwisem umożliwia poznanie pełni potencjału, który niewątpliwie drzemie w giełdach kryptowalutowych.

Giełda kryptowalutowa Binance jest największą giełdą tego typu na świecie. Cechuje się ona przejrzystym interfejsem, korzystnymi cenami i kursami kryptowalut oraz płynnością w zawieraniu transakcji. Czyni to ją jedną z najlepszych giełd krypto dla początkujących inwestorów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *